Menu

Příběh

Moje cesta za poznáním ...

Moc děkuji, že jste navštívili mé stránky a jak se sluší a patří, rád bych se Vám oficiálně představil a vyprávěl můj příběh. Mé pravé jméno je …

Frappuccino Dorado Blanco

Docela dlouhé, nemyslíte? 🙂 Ano, také doma raději slyším na jméno „Charlie“.

Já a mých dalších 7 sourozenců jsme se narodili 21.4.2016 mým rodičům Sophii a Homerovi v chovatelské stanici DORADO BLANCO. Na své rodiče jsem právem hrdý, protože jsou na výstavách a zkouškách velmi známí a já tak už trochu tuším, jakým směrem se budu chtít v životě vydat.

Má cesta k poznání světa začínala už ve dvou měsících, kdy jsem absolvoval školičku na místní veterinární klinice. Poznal jsem své první psí kamarády, naučil se jak si s nimi hrát a vycházet a vlastně tohle zdravé blbnutí mi vydrželo do dneška.

První výcvikové pokroky

Spolu s několika „školičkovými“ kamarády jsme v učení pokračovali dál a prošli několika kynologickými cvičišti. Zlepšovala se nám poslušnost, přibyly nám nové a parádní dovednosti a poznali jsme nové kamarády z různých plemen. Všechno šlo tak hladce a složení zkoušek ZZO1, BH-VT, ADBH-VT (zkouška doprovodného psa) byla pro mě vlastně hračka. S páníčkem nás to docela chytlo, takže jsme museli jít dále.

Lovecké úspěchy

Doslova jsem čuchl k loveckým aktivitám a to pro mě bylo to pravé! Spřátelil jsem se s dalšími retrievery a především se zběsilými ohařskými kamarády a podstoupili jsme lovecké výcviky se zkušenými výcvikáři s bohatými zkušenostmi a kteří vědí, jak na nás. Přišla na řadu voda a to bylo teprve něco pro mě! Ve vodě jsem jako doma a práci ve vodě jsem si zamiloval. Protože se mi blížila zkouška dospělosti, tvrdě jsem na sobě makal. A co myslíte? Jasně, že to vyšlo! Složil jsem maturitu pro retrievry OVVR v I.ceně, na plný počet bodů a stal se VÍTĚZEM ZKOUŠEK!. Pak to šlo jedno za druhým a další úspěchy následovali na Klubových zkouškách z vodní práce, Podzimních zkouškách, Lesních zkouškách. V neposlední řadě i Barvářské zkoušky kde jsem vyšel jako vítěz a úspěšně je složil v řijnu roku 2020.

Výstavní tituly

Abych si trochu od učení v lese odpočinul, musel jsem si najít i něco dalšího. Volba padla na výstavy. Šel jsem do toho po hlavě a procestoval mnoho krásných míst a zemí a myslím, že mé výsledky stáli za tu cestovatelskou pouť. Mohu se pyšnit titulem  ČESKÉHO JUNIORSKÉHO ŠAMPIONA, následně ŠAMPIONA ČR, SR, POLSKA a grandšampiona ČR.

Co bych Vám o sobě ještě řekl?

Po svých předcích jsem zdědil výbornou stavbu těla, krásnou hlavu s tmavým okem, výrazný pigment a také velice pěkný a ladný prostorný pohyb.

Určitě si ale říkáte.. A co nějaký ty holky? .. Mohl bych vyprávět, ale zkrátím to na to, že jsem pyšným a několikanásobným tatínkem a své potomky velice rád navštěvuji.

Jak jsem říkal z počátku, stále jsem velice hravý, veselý a temperamentní pes. Jsem pro každou legraci a psinu a to především s mými člověčími kamarády z naší veselé rodiny.

Děkuji, že jsem se s Vámi mohl podělit o svůj psí příběh a zcela jistě vím, že mé dobrodružství bude stále pokračovat. Určitě proto sledujte mé stránky, ať víte, jak si umím užívat života.

Mějte se, Charlie 🙂