Menu

Příběh

Naše cesta za poznáním ...

Moc děkujeme, že jste navštívili naše stránky Charlieho a Joeyho. Jak se sluší a patří, rádi bychom se Vám oficiálně představili a vyprávěli naše příběhy. Já jsem starší a mé pravé jméno je …

Frappuccino Dorado Blanco

Docela dlouhé, nemyslíte? 🙂 Ano, také doma raději slyším na jméno „Charlie“.

Já a mých dalších 7 sourozenců jsme se narodili 21.4.2016 mým rodičům Sophii a Homerovi v chovatelské stanici DORADO BLANCO. Na své rodiče jsem právem hrdý, protože jsou na výstavách a zkouškách velmi známí a já tak už trochu tuším, jakým směrem se budu chtít v životě vydat.

Má cesta k poznání světa začínala už ve dvou měsících, kdy jsem absolvoval školičku na místní veterinární klinice. Poznal jsem své první psí kamarády, naučil se jak si s nimi hrát a vycházet a vlastně tohle zdravé blbnutí mi vydrželo do dneška.

První výcvikové pokroky

Spolu s několika „školičkovými“ kamarády jsme v učení pokračovali dál a prošli několika kynologickými cvičišti. Zlepšovala se nám poslušnost, přibyly nám nové a parádní dovednosti a poznali jsme nové kamarády z různých plemen. Všechno šlo tak hladce a složení zkoušek ZZO1, BH-VT, ADBH-VT (zkouška doprovodného psa) byla pro mě vlastně hračka. S páníčkem nás to docela chytlo, takže jsme museli jít dále.

Lovecké úspěchy

Doslova jsem čuchl k loveckým aktivitám a to pro mě bylo to pravé! Spřátelil jsem se s dalšími retrievery a především se zběsilými ohařskými kamarády a podstoupili jsme lovecké výcviky se zkušenými výcvikáři s bohatými zkušenostmi a kteří vědí, jak na nás. Přišla na řadu voda a to bylo teprve něco pro mě! Ve vodě jsem jako doma a práci ve vodě jsem si zamiloval. Protože se mi blížila zkouška dospělosti, tvrdě jsem na sobě makal. A co myslíte? Jasně, že to vyšlo! Složil jsem maturitu pro retrievry OVVR v I.ceně, na plný počet bodů a stal se VÍTĚZEM ZKOUŠEK!. Pak to šlo jedno za druhým a další úspěchy následovali na Klubových zkouškách z vodní práce, Podzimních zkouškách, Lesních zkouškách a Barvářských zkouškách. V roce 2021 jsem úspěšně složil Všestranné zkoušky a mám tak své “U” – VŠESTRANNÝ PES

Výstavní tituly

Abych si trochu od učení v lese odpočinul, musel jsem si najít i něco dalšího. Volba padla na výstavy. Šel jsem do toho po hlavě a procestoval mnoho krásných míst a zemí a myslím, že mé výsledky stáli za tu cestovatelskou pouť. Mohu se pyšnit titulem  ČESKÉHO JUNIORSKÉHO ŠAMPIONA, následně ŠAMPIONA ČR, SR, POLSKA, GRANDŠAMPIONA ČR a INTERŠAMPIONA C.I.B., C.I.E.

Co bych Vám o sobě ještě řekl?

Po svých předcích jsem zdědil výbornou stavbu těla, krásnou hlavu s tmavým okem, výrazný pigment a také velice pěkný a ladný prostorný pohyb.

Určitě si ale říkáte.. A co nějaký ty holky? .. Mohl bych vyprávět, ale zkrátím to na to, že jsem pyšným a několikanásobným tatínkem a své potomky velice rád navštěvuji.

Jak jsem říkal z počátku, stále jsem velice hravý, veselý a temperamentní pes. Jsem pro každou legraci a psinu a to především s mými člověčími kamarády z naší veselé rodiny.

Děkuji, že jsem se s Vámi mohl podělit o svůj psí příběh a zcela jistě vím, že mé dobrodružství bude stále pokračovat. Určitě proto sledujte naše stránky, ať víte, jak si umím užívat života.

A jak to bylo dál?

Samozřejmě, jak se dalo čekat, tak na nové velké dobrodružství nebylo dlouhého čekání. Býval jsem sice pánem celé naší rodiny, ale to víte.. po pár letech mě to začalo tak trochu nudit a proto chtělo to maličko rozveselení. Domluvil jsem se tak se svými člověčími kamarády, že mi taky nadělí vlastního psího kamaráda. Neříkám, že lidé nejsou fajn na pokec, ale prostě pořádně si zaštěkáte jen s jiným hafanem.

Joey je doma !!!

No a pár dní uteklo jako voda a najednou mám v pelechu novou hračku.. Hračku, říkáte si?.. No, zjistil jsem, že to malý, stejně barevný jako já není hračka, ale můj nový spolubydlící. Nadšeně jsme se očuchali a hned si padli do oka jako dva bráchové. Co Vám budu povídat, první pokec nebyl úplně perfektní, protože ten malý frajer na mě štěkal cizím jazykem, ale naštěstí jsme se hned naučili společné řeči. A proto je mi ctí Vám tady oficiálně představit mého nového psího kamaráda jménem Joey, který Vám teď bude vyprávět i svůj příběh.

„Ahoj všichni, rád bych se Vám svou zatím stále lámanou češtinou představil. A proč zrovna lámanou a proč štěkám cizím jazykem? Protože pocházím ze skoro 1800 km dalekého města Oděsa u Černého moře na Ukrajině, kde jsem se narodil s divokým medvědím jménem

Jo Bear Fantasy Fly

ale moji čeští kamarádi mi říkají krásným jménem Joey. Narodil jsem se 7.5.2021 v chovatelské stanici FANTASY FLY ve zmiňovaném městě Oděsa na Ukrajině.

Něco málo o mě …..

Byl jsem čilí a bláznivý už od mala a možná i díky tomu si mě vyhlídli moji noví páníčci a jejich velký psí kamarád Charlie. Říkali o mě, že mu jednou budu moc podobný. Tolik jsem se těšil ze života, že mi ani nenapadlo, jak rychle zažiji svoje největší cestovatelské dobrodružství. Musel jsem se totiž dostat z dalekého východu až do nového domova  v České republice.

Pomalu jsem ještě neuměl ani mluvit a už jsem si to frčel vlakem do Kijeva a pak po dlouhých silnicích autem až do Kladna. Chvíli se mi hrozně stýskalo, ale hned jsem se tam rozkoukal a poznal své nové kamarády a hlavně Charlieho. Hned pro mě byl jak můj starší brácha. Viděl jsem v něm tolik inspirace a rychle jsem potřeboval být tak dospělí, jako je on. I když ta chuť rozkousat tu voňavou rohožku před dveřmi byl občas prostě silnější, ale pššt…. 🙂

Protože jsem měl strašnou chuť se učit novým věcem, poznal jsem další kamarády ze cvičení. Musím se tak trochu pochválit, protože cvičení mě moc baví a jde mi to jak po másle. Netrvalo dlouho a musel jsem vyzkoušet i pár těch výstav a viděli jste tam ty parádní holky?

Pilně na sobě makám a hledám další příležitosti, jak s Charliem dosáhnout nových úspěchům a budeme oba moc rádi, když nás budete na této cestě sledovat.  Určitě brzy, až vyrostu v pořádného medvěda, Vás budu informovat o mé cestě za dalším dobrodružstvím.“

Mějte se parádně, Charlie a Joey.